Jsme s Vámi již od roku 2008 a proto jsme se rozhodli spustit eshop na zcela novém systému. Věříme, že pro Vás v budoucnu přineseme nové možnosti jak prezentace, tak doručení. Předem děkujeme za trpělivost. Původní účty již nejsou aktivní, proto prosíme o vytvoření nových. Děkujeme.

Nový Jeruzalém

Kód: R127
366 Kč
Dodání do 14 dnů
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Oratorium Nový Jeruzalém pro smíšený sbor, baryton a soprán sólo, varhany, bicí nástroje a recitátora patří k mým nejzávažnějším skladbám. První díl - Velký pátek - jsem nazval podle básně Františka Lazeckého, slezského básníka, žijícího v letech 1905 - 1984. V úvodu jsem použil text proroka Izajáše navozující dramatickou atmosféru prvního dílu, jehož závěr graduje textem: "Pak anděl úděsný na vaši hlavu nahrne běd, pod jehož dotekem srdce vám pukne žízní a žalem. Kdo potom utěší můj hříšný Jeruzalém."

Druhý díl oratoria Svaté město diametrálně kontrastuje a je vyjádřením zaslíbení, které dal Bůh těm, kteří ctí jeho zákon. Evangelista Jan ve Zjevení píše: "Tomu, kdo zvítězí, dám hvězdu jitřní. Bude oděn bělostným rouchem a jeho jméno nevymažu z knihy života...Viděl jsem nové nebe a novou zemi a od Boha sestupovat svaté město, nový Jeruzalém." Oratorium končí chvalozpěvem: "Radujme se, jásejme a vzdejme Bohu Otci chválu. Aleluja."

obsazení: soprano solo, baritono solo, rec, coro misto, org, timp, camp, trgl

Doplňkové parametry

Kategorie: Vokální – Sólo
Autor: Bernátek Jan
Vydavatel: Český rozhlas
ISMN: 979-0-66061-091-6

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení