Jsme s Vámi již od roku 2008 a proto jsme se rozhodli spustit eshop na zcela novém systému. Věříme, že pro Vás v budoucnu přineseme nové možnosti jak prezentace, tak doručení. Předem děkujeme za trpělivost. Původní účty již nejsou aktivní, proto prosíme o vytvoření nových. Děkujeme.

Šest starobylých miniatur

Kód: R079
222 Kč
Dodání do 14 dnů
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Šest starobylých miniatur pro smyčcové trio jsem napsal na podnět svého spolužáka a přítele Petra Matějáka. Chtěl jsem složit velmi jednoduchou, "tradičně" orientovanou hudbu a tím si zároveň trochu odpočinout od požadavků kladených na skladatele a interpreta současné hudby, kterými jsem byl v době práce na Miniaturách zavalen.

Inspiraci jsem hledal v lidové i "vážné" hudbě minulosti. Použil jsem prosté melodické a rytmické nápady, pracoval jsem, až na jedinou výjimku, spontánně bez jakýchkoliv předem daných koncepcí či schémat. Z původních devíti dokončených skladbiček jsem vybral šest, které mi připadaly nejzdařilejší, a dal jim názvy vycházející z prvního dojmu, který na mě bezprostředně po dokončení učinily, totéž lze pak říci o názvu celého cyklu. Interpretační náročnost odpovídá zhruba schopnostem absolventů konzervatoře." H. Bartoň

obsazení: vno, vla, vlc

Doplňkové parametry

Kategorie: Komorní hudba – Smyčce – Tria
Autor: Bartoň Hanuš
Vydavatel: Český rozhlas
ISMN: 979-0-66061-041-1

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení