Tři věty pro altový saxofon a klavír

Kód: R141
186 Kč
Dodání do 14 dnů
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tři věty pro altový saxofon a klavír vznikly v roce 1989 nejdříve jako skladba pro klarinet a klavír, která měla svou premiéru 26. 5. 1991 na festivalovém koncertu Janáčkův máj v Ostravě. Prvními interprety byli tehdy klarinetista Valtr Vítek a klavíristka Milena Pavlorková.

Téměř zapomenutou historii Tří vět v klarinetové podobě oživila až myšlenka přepracovat skladbu pro altový saxofon a klavír, která vznikla po nedávném náhodném setkání s pražským saxofonistou Romanem Fojtíčkem. Ten mne překvapil objednávkou skladby pro saxofon, kterou by mohl uvádět na svých koncertech. Domluvili jsme se na starší kompozici pro klarinet a klavír, kterou jsem přepracoval podle jeho požadavku pro altový saxofon.

Tři věty nebylo třeba nijak složitě přepracovávat, došlo jen k některým rozsahovým transpozicím v sólovém nástroji, přičemž part klavíru zůstal zachován. Obnovená premiéra Tří vět , tentokrát již ve verzi altový saxofon a klavír, přesvědčila napoprvé o své životnosti už jako studiová nahrávka pražského rozhlasu a nastartovala tak novou cestu za posluchačem.

Jako výraz zásluhy o vznik nové původní tvorby pro saxofon věnuje autor skladbu Tři věty pro altový saxofon a klavír jejímu prvnímu interpretovi Romanu Fojtíčkovi.

obsazení: Asax, pfte

Doplňkové parametry

Kategorie: Saxofon – Ostatní noty
Autor: Báchorek Milan
Vydavatel: Český rozhlas
ISMN: 979-0-66061-105-0