Radio-album 5: Jiří Pavlica písně Hradišťanu

Kód: R087
249 Kč
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čas je veličina, která nás všude provází, obklopuje, limituje, jednou je nám přítelem a pomáhá, jindy je zase proti nám. Ostatně hudba je umění, které také probíhá v čase, a rozhlasové vysílání je na něm přímo závislé. Snad právě proto se všechny písně tohoto Radio-alba vztahují k času.

První tři zhudebněné básně Jana Skácela, jsou zastaveními v průběhu roku - jarní "Modlitba za vodu", letní "Krátký popis léta" a podzimní "Sonet o lásce a modrém portugalu". Následující dvě vycházejí z lidové poezie; vyjadřují okamžik ranního svítání v písni "Vlaštověnka lítá" i úsek celého lidského života v písni "Člověk a země". Starý japonský text "Kéž by svět trval" pak hovoří o odvěké lidské touze životní časové limity překonávat. A konečně poslední čtveřice písní, na texty Jiřího Brabce, je jakousi procházkou lidským životem od zrození až po jeho podzim, s připomenutím, že vše "...měří nám čas a kreslí duhu letokruhů...".

A tak mi dovolte, abych vám závěrem popřál, ať vám čas strávený s těmito písničkami přinese radost z hraní a zpívání i ze života. - Jiří Pavlica

V albu "Jiří Pavlica písně Hradišťanu" opět najdete kromě úprav pro zpěv a klavír s variantami hlasů v Es, B a C ladění i noty pro sólový klavír.

Obsah:
1. Modlitba za vodu
2. Krátký popis léta
3. Sonet o lásce a modrém portugalu
4. Vlaštověnka lítá
5. Člověk a země
6. Kéž by svět trval (Waka)
7. O zrození
8. Svět se mi vznášel
9. Studánka
10. Vstávej, Aleluja

Doplňkové parametry

Kategorie: Populární hudba
Autor: Pavlica Jiří
Série: Radio-Album
Vydavatel: Český rozhlas
ISMN: M-66061-050-3