Jsme s Vámi již od roku 2008 a proto jsme se rozhodli spustit eshop na zcela novém systému. Věříme, že pro Vás v budoucnu přineseme nové možnosti jak prezentace, tak doručení. Předem děkujeme za trpělivost. Původní účty již nejsou aktivní, proto prosíme o vytvoření nových. Děkujeme.

Koncert pro housle a orchestr D dur

Kód: R196
696 Kč
Dodání do 14 dnů
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vydání Koncertu pro housle a orchestr D dur vychází z rukopisné partitury a partů uložených v Saské knihovně v Drážďanech. Jedná se o nejstarší dobový pramen koncertu, jehož autograf se nedochoval. Koncert zkomponoval František Benda pravděpodobně pro menší obsazení, sazbou a obsazením odpovídá malému - ve srovnání s Drážďanami - obsazení Rheinsbergské kapely.

V drážďanském opise partitury koncertu D dur se však setkáme s typickým rysem drážďanské provozovací praxe. Kopista ponechal v partituře prostor, aby mohl být orchestrální aparát rozšířen o dechové nástroje a cizí rukou jsou zde vepsány virtuózní party lesních rohů. Koncert pro housle a orchestr D dur je v pořadí třináctým titulem historické řady Thesaurus Antiquae Musicae.

obsazení: vno solo, 2cor in D, vni I, vni II, vla, cemb [b.c.]

Doplňkové parametry

Kategorie: Symfonický orchestr
Autor: Benda František
Vydavatel: Český rozhlas
ISMN: 979-0-66061-160-9

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení