Baskytarová posilovna 6 – 101 cvičení - začátečníci

Kód: HN217036
Značka: Frontman
255 Kč
Skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedním z nejpopulárnějších nástrojů, který produkuje basové frekvence je baskytara. Je snadno přenosná, hlasitá a použitelná ve všech hudebních stylech. Každá kapela prostě potřebuje hráče na baskytaru. Ať již se jedná o rockovou nebo jazzovou partu.
Kniha vám přiblíží vše podstatné, co potřebujete vědět, abyste se v co nejkratší době stali solidním (a žádoucím) hráčem na baskytaru.
K tomu, abyste začali produkovat libé tóny na baskytaře je potřeba pochopit její úlohu a funkci v různých hudebních stylech a ovládnout základní techniky hraní.
Baskytara je úžasný a extrémně důležitý nástroj v moderní hudbě. Váš tón, groove a invence při tvorbě basové linky podstatným způsobem ovlivňují skladbu. Spolu s bubny tvoříte páteř každého hudebního tělesa, jste hnacím motorem kompozice a tvoříte nezbytný most mezi rytmem, harmonií a melodií.
Autor knihy vám po mnohaletém studiu a praxe hraní na baskytaru přináší jenom ty nejdůležitější poznatky bez zbytečného obalu a povídání kolem. Cílem publikace je v co nejkratší době vysvětlit základy hraní a chápání role baskytary v hudební kompozici. Tato kniha vám ušetří mnoho slepých uliček a probrouzdaných hodin na internetu.

Obsah:
- úplné základy - popis nástroje, držení baskytary a výběr vhodného nástroje
- orientace na hmatníku
- ladění baskytary
- seřízení nástroje
- rytmické studie
- role a funkce basy v hudbě
- základní techniky hraní na basu
- praktické tipy a triky, které úspěšně používají profesionální hráči
- basové linky v různých hudebních stylech (rock, pop, drop tuning, funk, hip hop, reggae, salsa, blues, jazz, country, ska, punk)
- tvorba funkčních basových linek, které uplatníte v hudební praxi
- přehled základních durových a mollových akordů
- výběr vhodného aparátu a strun
- jak nejlépe nahrát baskytaru
- odkaz na stažení mp3 audio souborů ke všem cvičením

Doplňkové parametry

Kategorie: Basová kytara – Školy a etudy
Autor: Bero Marek
Vydavatel: Frontman
Počet stran: 88
ISMN: 978-1-912126-23-1

Video