Když zazní tóny kytar tří

Kód: NVT055
Z našeho vydavatelství Audio Online
Značka: Notovna.cz
199 Kč
Skladem (78 ks)
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Ať už jsem působil dlouhá léta jako pedagog na hudebních školách či přes 40 let hrají se skupinou Stará škola a hostuji v různých hudebních seskupeních, vždy mne fascinovala souhra více muzikantů, kdy každý přináší do díla svůj vlastní přínos, pohled a feeling. To je v podstatě neocenitelná záležitost, protože se tak vytváří prvek celistvosti výrazu z různých osobností a vzniká tak ojedinělé vyznění. Cyklus Když zazní tóny kytar tří... tak představuje skladby Jízda tří králů, Setkání v pátek odpoledne a Než se setmí.
První z nich, Jízda tří králů se opírá o vzájemnou podporu jednotlivých partů, kdy se i při sólových vstupech projevuje společná cesta tří králů za nadějí, za obzor. Cesta nemusí probíhat vždy v klidu, ale jsou zde jak náznaky překážek, tak i náhlá uvolnění a konečná radost z dosaženého cíle…
Druhá, Setkání v pátek odpoledne přímo rezonuje situaci, kdy se již po pracovním týdnu již v klidu, po napětí sejdou kytaristé (třeba někde pod lipou v parku, na zápraží, ve zkušebně…), jeden z nich nahodí téma a ostatní se připojují svými nápady. Skladba je postavena na ostinátních postupech, které jsou obcházeny harmoniemi základního nápadu.
Ve druhé části jsou vrstveny akordické polohy, které také vycházejí z původního motivu, představují další přístup zpracování tématu (jak bývá obvyklé u spolupráce více muzikantů) a vyúsťuje ve finále, kde se všichni sejdou.
Třetí skladba cyklu, Než se setmí, evokuje tu tajemnou část dne, kdy slunce se dotýká obzoru, rozsvěcují se světla ulic, domů a aut a celý rytmus se z toho cvalu všedního dne se ještě chvilku drží a rázem se převaluje do hávu noci…"

Doplňkové parametry

Kategorie: Akustická kytara – Komorní hra
Autor: Štefl Vitězslav
Vydavatel: Notovna.cz
ISMN: 979-0-706570-54-9
Počet stran: 32