Jsme s Vámi již od roku 2008 a proto jsme se rozhodli spustit eshop na zcela novém systému. Věříme, že pro Vás v budoucnu přineseme nové možnosti jak prezentace, tak doručení. Předem děkujeme za trpělivost. Původní účty již nejsou aktivní, proto prosíme o vytvoření nových. Děkujeme.

Transformace

Kód: R261
240 Kč
Dodání do 14 dnů
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zdeněk Bartošík se narodil 22. května 1974 v Hustopečích. Hudební vzdělání (obor skladba) získal na Lidové konzervatoři v Ostravě (Ladislav Kajstura), Konzervatoři D. Kardoše v Topolčanech (Pavol Procházka) a na Hudební a taneční fakultě AMU v Praze (Ivana Loudová).

„U svých skladeb se snažím dostat do situace, kdy je vnímám jako by byly vytvořeny „třetí osobou“. Je pro mě důležité, aby dílo nevzniklo spontánně, ale určitou teoretickou cestou, u které však nemám schopnost předvídat definitivní tvar. Tento proces je komplikovaný. Vzniklý tvar se pokouším hodnotit pomocí běžných kritérií. Mohu se tak rozhodnout, jestli budu naexponovaný materiál rozvíjet nebo ne. Ve skladbě s názvem Transformace bylo mým záměrem přetransformovat vygenerovanou partii do „lidštější“ podoby. Úvodní ostinátní charakter je proměňován až k téměř sólistickým partiím a pozvolna směřuje k závěrečnému uklidnění.“ Z. Bartošík

Premiéra: 4. 6. 2008 Praha, Sál Martinů. Skladbu premiérovali: Lenka Kozderková (flétna), Ondřej Hás (housle), Jan Keller (violoncello), Zdeňka Košnarová (klavír), v nastudování dirigenta Jana Pellanta.

obsazení: fl, vno, vlc, pfte

Doplňkové parametry

Kategorie: Komorní hudba – Smyčce + dechy
Autor: Bartošík Zdeněk
Vydavatel: Český rozhlas
ISMN: 979-0-66061-228-6

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení