Klavírní taháček

Kód: VOZ44
Značka: Vozar
238 Kč
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato didaktická pomůcka je určena především pro klavíristy začátečníky i mírně pokročilé a pro jejich rodiče. Ulehčí muzikantům v začátcích orientaci na klaviatuře, napoví zapomenutou notu, pomůže odstranit počáteční nejistotu a obavy ze hry podle not a v neposlední řadě barevně rozjasní každý klavír.
Taháček zobrazuje výsek klaviatury od velkého C po h3.

Jednotlivé oktávy jsou barevně rozlišené:

•    velká oktáva – modrá
•    malá oktáva – zelená
•    jednočárkovaná oktáva – červená
•    dvoučárkovaná oktáva – oranžová
•    tříčárkovaná oktáva - žlutá

Každá sada tedy obsahuje 5 oktáv – 5 taháčků. Nabízíme vám více typů těchto sad pro co nejširší využití:

•    sada úzkých taháčků s grafickým znázorněním not v notových osnovách (2 sady)
•    sada úzkých taháčků s názvy not (2 sady)
•    sada širokých taháčků s grafickým znázorněním not v notových osnovách i názvem not (2 sady)

Úzké sady jsou určeny k postavení na správné místo na klaviaturu za černé klávesy. Muzikanti tak mohou kdykoliv nahlédnout a s taháčkem se „poradit“. Ze začátku využijeme třeba jen jednu oktávu, postupně můžeme přidávat další. Časem zase ubírat, nechat jen některé. Můžeme pracovat jak s taháčkem s názvy not (především ze začátku), tak s taháčkem s notami v notových osnovách. Muzikanti si je učí skládat sami, pojmenovávat jednotlivé oktávy. Jejich barevnost a lákavé provedení v dětech prohloubí vztah k notám a nemusí se jich tolik obávat.
Široké sady jsou větší a jsou určeny pro postavení na klavírní pultík. Všechny klávesy mají svou notu i jméno. Jsou přehledným průvodcem pro děti i rodiče.
Doporučujeme si jednu sadu nechat vcelku a tu druhou (stejnou) rozstříhat vždy na hranicích kláves. Vznikne tak sada malých kartiček jednotlivých kláves pro další využití. Muzikanti si mohou skládat svoje taháčky na klaviatuře nebo na stole, třídit noty podle oktáv, skládat noty jen na linkách, nebo v mezerách, procvičovat noty ve vybraných oktávách, vzájemně se zkoušet, skládat na čas. Možností se nabízí celá řada.

Součástí balení je plastová obálka A4.

Doplňkové parametry

Kategorie: Klavír – Školy a etudy
Vydavatel: Vozar