Jsme s Vámi již od roku 2008 a proto jsme se rozhodli spustit eshop na zcela novém systému. Věříme, že pro Vás v budoucnu přineseme nové možnosti jak prezentace, tak doručení. Předem děkujeme za trpělivost. Původní účty již nejsou aktivní, proto prosíme o vytvoření nových. Děkujeme.

Osamělá Sadness

Kód: R020
175 Kč
Dodání do 14 dnů
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skladba "Osamělá Sadness" je prostorovou kompozicí. Přemisťování interpretů v sále tvoří formální základ skladby, která má částečně i mimohudební podtext, neboť vykresluje různé situace ve vztahu dvou lidí.

To je podnětem také k intervalovému výběru. Z harmonických souzvuků se postupným procesem dostáváme do napjatých disonantních ploch. V dalších částech skladby autor pracuje s dozvukem a s napětím mezi čtvrttóny a mezi drobnými rytmickými odchylkami, využívá extrémní polohy klarinetu a k docílení tónů hlubších než je rozsah nástroje předepisuje speciální techniky.

Tato skladba Ondřeje Adámka byla na základě konkurzního poslechu a tajného hlasování vybrána k prezentaci na Mezinárodní tribuně skladatelů v Paříži (8. - 14. 6. 2002)

Doplňkové parametry

Kategorie: Klarinet – Komorní hra
Autor: Adámek Ondřej
Vydavatel: Český rozhlas

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení